Když se šikovný kutil rozhodne vylepšit svůj domov, má obrovské možnosti, o kterých se lidem za socialismu ani nesnilo. Kutilové pracují se stavebním materiálem a řezivem, pokládají sádrokarton, zhotovují nábytek, pokládají podlahové krytiny, malují a tapetují interiér, což pak přináší radost jim samotným i jejich rodině. Někteří kutilové se dokonce rozhodují, že si doma zvýší komfort bydlení i zásahem do elektroinstalace, a tak si naplánují nové zásuvky v místech, kde je postrádají, anebo kupříkladu nová svítidla v ložnici, v obýváku, v kuchyni či v předsíni nad vestavěnou skříní.

nožové pojistky

Kutil si namaluje plánek nových elektrických rozvodů a pak možná začne proměřovat i délku vodičů, které vzápětí zakoupí v hobby marketu, a schyluje se k elektrikářským pracím. Zde bychom ale rádi každého kutila zarazili, protože elektrikářské práce vyžadují odbornost, a ta úzce souvisí s bezpečností. Může tu totiž dojít k úrazu elektrickým proudem a k ohrožení života mnoha osob, které dotyčné prostory využívají, a také k ničivému požáru, a ten může zachvátit i sousední byty či budovy.

fázová zkoušečka

Elektrikářské práce svěřte odborníkovi, vy si pouze vyměřte a označte, kde chcete mít koncové prvky (zásuvky, vypínače, svítidla atp.), a to ostatní již přenechte odborníkům. Elektrikář dobře ví, jaké vodiče – jak velký průřez a izolační vrstvu zvolit, aby nebyly přetížené, správně zapojí schodišťové vypínače, volí správné hodnoty jističů a také se vyjadřuje k pokládce kabelů, aby nebyly překroucené a sevřené v ostrém úhlu. Elektrikář z Prahy 13 zná bezpečné vzdálenosti zásuvek, vypínačů a svítidel od vodních zdrojů a další záležitosti, o kterých amatér nemusí mít vůbec tušení. Elektrikáři jsou také pravidelně přezkušováni z vyhlášky 50 a musí mít platný certifikát k provádění své praxe, tím mají zákazníci jistotu, že se svěřují do rukou skutečnému odborníkovi.

Chcete kuchyni?
Try a shooting